Na krajích se uskuteční Grassroots konference

Krajské Grassroots konference budou informacemi navazovat na 1. Národní Grassroots konferenci, která proběhla v říjnu roku 2016 v pražském hotelu Clarion. V rámci prvních částí konferencí zazní informace o strategickém plánu neprofesionálního fotbalu do roku 2020, detailní údaje o členství v jednotlivých krajích a okresech, představeny budou nové projekty klubového licenčního systému a online základního stupně trenérského vzdělání Grassroots leader, druhá část konferencí pak bude věnována tématům jednotlivých KFS.

„Tyto konference jsme se rozhodli zorganizovat především proto, abychom si vyměňovali myšlenky a projekty, inspirovali se a své poznatky přenášeli do svých regionů a především klubů. Věříme, že to je další pozitivní krok k rozvoji fotbalu na krajských a okresních úrovních,” řekl vedoucí Grassroots oddělení FAČR Otakar Mestek.

,,Na národní konferenci vzbudily asi největší ohlasy detailní údaje o počtech členů v jednotlivých krajích a okresech, díky kterým teď jejich zástupci mají možnost jasně vidět, kde jsou silní, případně naopak na čem je třeba pracovat. Pozitivní reakce byly také na nový stupeň trenérského vzdělání, který bude možné získat online, tzv. Grassroots leader certifikát, líbil se i licenční systém kvality neprofesionálních klubů, který transparentně rozdělí kluby do čtyř úrovní kvality, a to zlaté, stříbrné, bronzové a nejnižší úrovně grassroots. Velký důraz bude určitě kladen na rozvoj ženského fotbalu, ve kterém leží velký potenciál. Toto všechno bychom nyní chtěli představit nejen krajským a okresním funkcionářům, ale už přímo zástupcům klubů, které jsou hlavním článkem celého fotbalu,” nastínil program konferencí Grassroots manažer FAČR Michal Blažej.

Termíny 1. Krajské Grassroots konference Středočeského Krajského Fotbalového Svazu je 4. dubna 2017 od 16:00 hodin.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *