Reportáž z turnajů starších žáků a přípravek + VIDEO

Celá sobota 4. března probíhala v rakovnické sportovní hale ve znamení mládežnických turnajů. Nejprve se střetli týmy starších žáků, aby po nich svůj um ukázaly i starší přípravky.Turnaj starších žáků – Memoriál Leo Urbana

První turnaj odstartoval v 8 hodin a síly měřila pěti týmů. Jmenovitě FC Jesenice, FC Pásová Ocel Olešná, “Áčko” a “Béčko” SK Rakovník a Sparta Lužná. K vidění byly vidět zajímavé souboje, hezké branky i statečné zákroky brankářů. Hrací systém byl zvolen každý s každým do tabulky. Z celkového vítězství se radoval SK Rakovník “A”, který neztratil ani bod s velmi aktivním skóre 19:4. Stříbrná příčka patřila FC Jesenice. Ta byla přemožena jen samotným vítězem. A bronzový stupínek uhájil SK Rakovník “B” před FC Pásovou Ocelí Olešná jen o skóre.

Konečné pořadí:

 1. SK Rakovník “A”
 2. FC Jesenice
 3. SK Rakovník “B”
 4. FC Pásová Ocel Olešná
 5. TJ Sparta Lužná

Výsledky turnaje:

 • SKR “A” – SKR “B”2:1
 • FC PO Olešná – Sp. Lužná 5:2
 • FC Jesenice – SKR “A” 1:7
 • FC PO Olešná – SKR “B” 0:0
 • FC Jesenice – Sp. Lužná 5:2
 • SKR “A” – FC PO Olešná 6:0
 • FC Jesenice – SKR “B” 3:1
 • SKR “A” – Sp. Lužná 4:2
 • FC PO Olešná – FC Jesenice 1:2
 • Sp. Lužná – SKR “B” 1:4

Turnaj Starších přípravek

Do turnaje této věkové kategorie se přihlásilo o poznání více týmů, něž do předešlého. Objektivně nutno podotknout, že kvantita šla ruku v ruce s kvalitou! Od prvního do posledního utkání se bylo na co dívat. Náležitě to pak dokázali ocenit příznivci všech týmů. Zejména SKP, Roztok a Hředel. Hrálo se systémem “dvě skupiny po pěti” a poté následovalo rovnou play-off o konečné pořadí. Atmosféra celého turnaje byla velice přátelská a poklidná. Za povšimnutí stojí dvě krásná gesta FAIR PLAY! V prvním případě našel hráč SKP Rakovník – Štěpán Brynda ztracenou peněženku s finančním obnosem patřícím jednomu z hráčů FK Kněževes. Bez váhání nález hlásil a tak to má být. Druhý moc hezký okamžik měl na svědomí trenér FK Hředle – Hanuš Minařík! Ve finále s SKP Rakovník pomohl bezchybnému rozhodčímu Pavlu Bohatému v těžkém rozhodnutí o dosažení branky. Ačkoliv jeho tým vedl, tak sám přiznal, že míč byl po dosti nepřehledné situaci v brance. Samotná předváděná hra snesla dost přísná měřítka. Kluci i holky se snažili a byla radost sledovat jejich počínání. V zápasech o konečné pořadí došlo jen jedenkrát na pokutové kopy a právě ve finále. Bylo to parádní zakončení celého turnaje, ve kterém byli nakonec šťastnější hráči SKP Rakovník.

Konečné pořadí:

 1. SKP Rakovník “M”, 2. FK Hředle, 3. SKP Rakovník “O”, 4. TJ Roztoky, 5. SKP Rakovník “S”, 6. Sokol Mšec, 7. FK Kněževes, 8. Sparta Lužná, 9. Sparta Řevničov, 10. SK Lišany

Výsledky utkání ve skupinách:

Skupina „A“

TJ Roztoky – SKP Rakovník M 0:0, TJ Sokol Mšec – TJ SPARTA LUŽNÁ 0:0, SK Lišany – TJ Roztoky 0:7, SKP Rakovník M – TJ Sokol Mšec 1:0, SKP Rakovník M – SK Lišany 8:1, TJ SPARTA LUŽNÁ – TJ Roztoky 0:2, TJ Roztoky – TJ Sokol Mšec 2:0, SK Lišany – TJ SPARTA LUŽNÁ 0:1, SK Lišany – TJ Sokol Mšec 0:7, TJ SPARTA LUŽNÁ – SKP Rakovník M 0:4.

Skupina „B“

SKP Rakovník S – SKP Rakovník O 1:1, FK Kněževes – SK Sparta Řevničov 3:0, FK Hředle – SKP Rakovník S 2:0, SKP Rakovník O – FK Kněževes 2:0, SKP Rakovník O – FK Hředle 1:1, SK Sparta Řevničov – SKP Rakovník S 0:3, SKP Rakovník S – FK Kněževes 3:1, FK Hředle – SK Sparta Řevničov 8:0, FK Hředle – FK Kněževes 4:1, SK Sparta Řevničov – SKP Rakovník O 1:3.

Utkání o konečná pořadí v turnaji

O 9. – 10. místo SK Lišany – SK Sparta Řevničov 0:6, o. 7. – 8. místo TJ SPARTA LUŽNÁ – FK Kněževes 1:3, o. 5. – 6. místo TJ Sokol Mšec – SKP Rakovník S 2:0, o 3. – 4. místo TJ Roztoky – SKP Rakovník O 2:0, o 1. – 2. místo SKP Rakovník M – FK Hředle 2:2, na pokutové kopy zvítězilo družstvo SKP Rakovník M 2:1.

 
 875 total views,  1 views today

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *