POZVÁNKA: Dneska první liga – FK Olympie Zdice – FK Komárov, 29. dubna 2017, od 15:00 hodin

Po třech mimořádně úspěšných podzimních zápasech pokračuje i na jaře dalšími třemi duely projekt Středočeského krajského fotbalového svazu s názvem Dneska první liga!

Do nižších soutěží opět míří jedinečná show, která přibližuje klubům v menších obcích na krajské úrovni atmosféru a prostředí světa velkého fotbalu. Jarní část projektu startuje v sobotu 29. dubna utkáním skupiny E středočeské I. B třídy a současně derby zápasem FK Olympie Zdice – FK Komárov.

Dneska první liga! je projektem Středočeského krajského fotbalového svazu, který má v první řadě vyvolávat pozitivní emoce a přinášet hráčům i divákům radost z fotbalu. Podzimní tři zápasy v Sokolči, Tišicích a Kondraci ukázaly, že fotbal dokáže přivést na fotbalové hřiště celou obec a někdy i více diváků než v dané obci žije obyvatel. Za projektem stojí předseda Středočeského krajského fotbalového svazu Miroslav Liba. „Na podzim se zápasy v Tišicích, Kondraci a Sokolči hrály s organizací podobné nejvyšším soutěžím včetně reklam, televizních kamer, rozhovorů a akcí pro fanoušky. A bez ohledu na výsledek z těchto zápasů lidé odcházeli spokojení, i když domácí tým ani v jednom z utkání nevyhrál.  Pro jaro jsme navíc připravili i několik nových aktivit pro diváky, aby si fotbalové odpoledne co nejvíce užili.

I na jaře zavítá Dneska první liga! do tří středočeských obcí, kde se hraje I. B třída. „Snažili jsme se i tentokrát rozdělit zápasy tak, aby se vybrané duely odehrály ve třech rozdílných okresech s tím, že vybíráme utkání, která jsou zároveň lokálními derby. Na podzim jsme se zaměřili na východní část Středočeského kraje, když jsme hráli v okresech Nymburk, Benešov a Mělník. Na jaře se pak vydáme s naší show do západní části Středočeského kraje. Začneme na Berounsku ve Zdicích a pokračovat budeme v okrese Příbram v Rožmitálu pod Třemšínem a jarní část zakončíme v okrese Kladno v Hřebči,“ vysvětluje předseda Středočeského krajského fotbalového svazu Miroslav Liba.

Dneska první liga! zahájí jaro 29. dubna od 15:00 utkáním FK Olympie Zdice – FK Komárov, přičemž oba týmy odděluje prakticky jen dálnice D5 a sotva pár kilometrů. Ve Zdicích se mohou všichni těšit na reklamní panely kolem hřiště, televizní rozhovory před sponzorskou tabulí s komentátorem České televize Pavlem Čapkem a hlavně také na show, kterou rozjede všeuměl, bavič a nadšený fotbalista Jakub Kohák 30 minut před začátkem utkání.

Oba týmy se mohou těšit na svého patrona z řad bývalých fotbalových reprezentantů, kteří se stanou součástí mužstva. S týmem budou v kabině před zápasem a v jeho průběhu budou k ruce trenérům na lavičce. Ve Zdicích se představí dva elitní kanonýři z pražských S. Na straně domácích Horst Siegl a za Komárov bude „dýchat“ Pavel Kuka. Není bez zajímavosti, že oba jsou legendami svých klubů, Horst Siegl Sparty a Pavel Kuka Slavie, ale jejich kariéry se po celou dobu prolínaly. „My jsme spolu hrávali už na vojně v Chebu a za reprezentační jednadvacítku a potom v národním týmu. A po skončení profesionální kariéry jsme se sešli v dresu Votic, kde se nám dařilo a postoupili jsme i do vyšší soutěže,“ přibližuje Pavel Kuka. Fotbal stále aktivně hraje, když je oporou zálohy v okresním přeboru v Psárech. „Hraji na pozici ofenzívní šestky. Takže bráním, útočím a dávám góly,“ říká s úsměvem vicemistr Evropy z roku 1996 Pavel Kuka.

Horst Siegl už byl patronem Polep při podzimním utkání v Sokolči. A i když jeho tým prohrával velmi rychle 0:3, tak dokázal Polepy dovést k vítězství 4:3. Stal se tak tvůrcem fotbalových zázraků a o jeden se pokusí také ve Zdicích. Právě pro svůj podíl na obratu v Sokolči byl vybrán jako patron Zdice, které první vzájemný duel na podzim v Komárově prohráli 1:10. Teď se chtějí pokusit Komárovu porážku vrátit. A Horst Siegl, dnes expert O2 TV Sport, by jim k tomu měl pomoci. „V Sokolči jsem si zápas parádně užil, tím spíš, když se nám s Polepy podařilo utkání otočit ze stavu 0:3  na 4:3. O výhru se pokusíme i se Zdicemi. Kluci sice v Komárově vysoko prohráli, ale doma to bude jiný zápas. Určitě společně něco vymyslíme, aby tři body zůstaly ve Zdicích a domácí tým poskočil v tabulce.“

Po zápase pak čeká na všechny od hráčů až po fanoušky „Tiskoffka“, kde se bude utkání hodnotit pod dohledem Pavla Čapka a Jakuba Koháka a k dispozici budou televizní záběry ze všech důležitých okamžiků zápasu. „Tiskoffka slibuje skvělou zábavu. Po každém podzimním utkání se všichni bezvadně bavili. Z trenérů i hráčů padala zajímavá slova, spoustu zábavných hlášek přidávají patroni a Jakub Kohák  jako vždy nenechal žádnou situaci bez povšimnutí a doplnil ji vtipným komentářem. Nejen zápas, ale i Tiskoffku by si nikdo neměl nechat ujít, protože s lehkostí a dobrou náladou završí celé fotbalové odpoledne,“ uzavírá Miroslav Liba.

Termíny jarní části projektu Dneska první liga!

29. 4. 2017 – 15:00 (14:30): FK Olympie Zdice – FK Komárov (I. B třída, skupina E)

21. 5. 2017 – 14:00 (13:30): Spartak Rožmitál – SK Březnice 1918 (I. B třída, skupina E)

4. 6. 2017 – 14:00 (13:30): TJ SK Hřebeč – TJ Unhošť (I. B třída, skupina A)

 906 total views,  1 views today