V Benešově proběhla třetí část Vzdělávacího programu pro rozhodčí (VPR)

Blok seminářů odstartoval již během loňského podzimu, kdy byli vytipováni talentovaní rozhodčí z Řídící komise Čechy a  krajských fotbalových svazů. Náš okres má v tomto VPR svoje zastoupení v osobě Milana Vyhnanovského. Semináře jdou ruku v ruce s programem UEFA Mentor a Talent. Po svými křídly má tohoto mladého sudího jeho ligový kolega Pavel Franěk.

Rozhodčí byli podrobeni vstupním testům a všichni vybraní ze Středočeského KFS splnili. Jmenovitě se jedná o Milana Vyhnanovského (Rakovník), Daniela Vokouna (Kladno), Tomáše Nejedla (Mladá Boleslav), Oldřicha Zusku (Beroun) a Davida Cichru (Praha – Západ). Těmto talentům se věnují skuteční odborníci v čele s Miroslavem Libou a Miroslavem Tulingerem. Dalšími lektory jsou Jiří Kureš, Jaroslav Nitsche, Ondřej Lerch, Petr Blažej a Lucie Ratajová.

Ke svému již třetímu VPR se rozhodčí sešli již tradičně v hotelu Benica v Benešově, kde probíhala teoretická část. Pro praktická cvičení byl využit přilehlý stadion SK Benešov. Celý program startoval již v 9:00 na hrací ploše rozcvičkou pod vedením Tomáše Nejedla. Dále následovaly simulace herních situací, kde rozhodčí vyhodnocovali ofsajdy. Celé cvičení bylo natáčeno na videokameru a po cvičení detailně rozebráno a vyhodnoceno.

Po přestávce se všichni přesunuli z hrací plochy do zázemí hotelu a věnovali pozornost přednášce, bývalé atletické reprezentantce, Nadi Koštovalové na téma “Sportovní výživa”. Přítomní dostali plno informací a zkušeností s výživou sportovce a také plno doporučení, kterými by se měli řídit.

Po obědě přišel na řadu videotest situací ze soutěží řízených UEFA. Zaměřen byl na hru rukou, zakázanou hru a taktické přestupky. Následné vyhodnocení a rozbor situací byl již samozřejmostí.

Posledním bodem celého semináře bylo pravidlo č. 14 – Pokutový kop. Vykládaná teorie byla doprovázena i názornými ukázkami na videu.

K poslednímu pokračování VPR se rozhodčí sejdou 26. a 27. května 2017 opět v hotelu Benica v Benešově.

 1,762 total views,  1 views today