Rozhovor: “Desítka” pro Tomáše Pavlíčka, trenéra mužstva Sparty Lužná

 1. Ahoj, Tomáši. V sobotu váš čeká utkání na Lánech. Co od něj očekáváš?

Jako každý zápas v této soutěži očekávám náročné utkání, nikdo nechce prohrávat, a Lány jsou tým, který ví co hrát.

 1. Po nesmělém úvodu do sezóny jste se stali štikou soutěže cílící na mety nejvyšší. Lány naopak již zajímá pomalu souboj o sestup. Byla by jakákoliv bodová ztráta zklamáním?

Stejně tak platí, že my chceme každý zápas vyhrát, tým trénuje a funguje dobře a máme jisté přednosti, díky kterým se nám výsledkově daří. Takže ztratit body nechceme, ale také se to odvíjí od výkonů obou týmů.

 1. Měl jsem možnost vidět hrát Lužnou v Zavidově a musím uznat, že jste neustoupili od omlazování a citelně zrychlili přechod mezi obranou a útočnou fází. Je toto ten klíč k současné úspěšné sérii pěti vyhraných zápasů v řadě?

Je to jedna z našich předností. Mladíci jsou opravdu rychlí, a to ve fotbale platí. Ale hlavní klíč je zodpovědnost každého jednotlivce a týmový duch. Tyhle faktory u nás teď fungují. A mimochodem, v Zavidově jsme měli i hodně štěstí, což byla odměna za přístup.

 1. Řekl bych, že od podzimního zápasu v Kněževsi jste razantně vylepšili i disciplínu. V tomto posledním utkání na podzim jste obdrželi 4 žluté a jednu červenou. Ovšem jarní statistiky říkají, že máte průměr 1 žluté karty na utkání. Přičemž ve dvou zápasech jste nebyli napomínáni vůbec. Bylo těžké kluky nasměrovat na tuto cestu?

Tak tady bych se ohradil. Jsem u mužstva 2 roky (od jara 2015) a za tu dobu jsme obdrželi 2 „červené“. Navíc jsme minulou sezonu 15-16 vyhráli tzv. soutěž slušnosti. V zápase v Kněževsi byl náš hráč zaslouženě vyloučen, ovšem trest byl nesystémově vysoký. Troufnu si říct i vzhledem k uvedeným okolnostem poslední sezóny.

 1. Za povšimnutí stojí i omlazování mužstva. Kolem zkušených hráčů jako je Ambr, Spajdr nebo Poky Vám teď roste nová generace Špičků, Vejvodů, Mašků … Je to trend, kterým se chcete ubírat?

Je to díky tomu, že tyto hráče máme. Mají velmi dobré fotbalové základy a hlavně mají fotbal rádi, takže mají zájem na sobě pracovat. Pak to baví i mě.

 1. Většina z těchto mladíků se již statečně zabydluje v základní sestavě. Jak těžké bude mít třeba Petr Ambrůžek navrátit se do ideální jedenáctky?

V tuhle chvíli mám ty „příjemné problémy“ koho do zápasu nasadit do základu, nebo dokonce koho nominovat na lavici. Takže náročné prosadit se to mají vlastně všichni.

 1. Kam Sparta Lužná míří? Je to první místo ve II. třídě?

Chceme každý zápas vyhrát. Když tomu dáme, co je třeba, a bude při nás stát i štěstí, tak vše vyhrajeme. A když vyhrajeme všechno, …

 1. Pokud by Vám to vyšlo, akceptovali byste postup do 1. b třídy?

Tohle je otázka, kterou jsme zatím neřešili. Z pohledu vedení klubu je to o penězích. Můj osobní názor je stejný jako u mnohých v okrese: vítěz má postoupit. Navíc nemáme špatné složení. Jsou tu dobří fotbalisté, které to baví a hlavně trénují.

 1. Teď trochu obecně i mimo Spartu Lužná. Co ti na této rozehrané sezóně přijde lepší a co horší oproti té loňské.

Lepší i horší. Je to situace kolem rozhodčích. Je jich málo, jediný rozhodčí na zápas není ideální, navíc pískají hráči a trenéři účastnických týmů a to je divné. Na druhou stranu z mého pohledu nepískají tuto sezonu špatně. Vím, že jim musíme vyjít vstříc i my na hřišti a na lavici.

 1. Jak tvoje odborné oko vidí souboj o ligový primát? Stane se mistrem 1. ligy obhájce ze Štruncových sadů Viktoria Plzeň? A nebo své fanoušky rozradostní vršovická Slavia Praha?
  Jsem Sparťan, ale věřím Slavii. Los mají přibližně stejný, ale Slavia má dva body k dobru a jistějšího trenéra. A navíc mám v týmu spoustu Slávistů, tak jim přeju tu radost.

Tomáši, děkuji Ti za rozhovor a tvůj čas. Ať se daří, trenére!

 

 1,029 total views,  1 views today