Dneska první liga se v Rožmitálu těší na bitvu z Premier League

Projekt Středočeského krajského fotbalového svazu Dneska první liga! zavítá při své druhé jarní zastávce v neděli 21. května do Rožmitálu pod Třemšínem. Domácí Spartak se utká v E skupině I. A třídy v bitvě o záchranu s Březnicí. Patrony obou týmů budu dva bývalí reprezentanti se zkušenostmi z anglické Premier League Jiří Jarošík a Radek Černý. 

Dneska první liga! se může těšit na další derby utkání, které je navíc okořeněno přímým soubojem o mimořádně důležité body, které mohou vést k záchraně. Sport je ale nejen o výsledku, ale i zábavě. O dobrou náladu a správné nastavení fanoušků na zápas se svou show, která začne půl hodiny před výkopem, postará bavič a všeuměl Jakub Kohák společně s televizním komentátorem Pavlem Čapkem. Právě Pavel Čapek povede před utkáním rozhovory před kamerou s hráči a trenéry obou týmů a navodí tak atmosféru ligového zápasu.

V Rožmitálu se dá vzhledem ke krátké vzdálenosti mezi oběma městy očekávat skvělá atmosféra v hledišti a na hřišti parádní řežba. Ostatně jako ve všech předchozích duelech hraných v rámci projektu Dneska první liga! „V zápasech zařazených do našeho projektu se snažíme divákům, hráčům i všem zainteresovaným rozdávat v první řadě radost. Fotbal přináší v každém momentu spoustu emocí a my chceme vyhledávat veskrze ty pozitivní. Prozatím sice ve všech čtyřech odehraných utkáních domácí ani jednou nevyhráli, ale i tak si všichni chvíle s projektem Dneska první liga užívají, o čemž nás přesvědčují ohlasy fanoušků, hráčů i trenérů. Pokoušíme se vybírat duely, které v sobě mají nějaký zajímavý náboj a snad se nám to i daří. Naposledy při utkání Zdice – Komárov, kdy podzimní střetnutí vyhrál Komárov 10:1, domácí sahali po překvapivém bodu, aby nakonec prohráli jen 2:3. Bylo vidět, že i fotbalisté na krajské úrovni nechtějí dát ani metr hřiště zadarmo a dávají do každého svého pohybu na hřišti obrovské množství energie. I proto pak fanoušci odcházejí spokojení,“ říká předseda Středočeského krajského fotbalového svazu Miroslav Liba.

Utkání v Rožmitálu pod Třemšínem v sobě ponese nádech anglické Premier League. Oba patroni totiž během své skvělé kariéry hráli v nejsledovanější fotbalové soutěži světa. Radek Černý, patron Rožmitálu, hájil v Premier League branku londýnských klubů Tottenhamu Hotspur a Queens Park Rangers. Ve stejném období pak za Chelsea a Birmingham City hrál na pozici záložníka Jiří Jarošík, patron Březnice.

Radek Černý ve své kariéře poznal, když se hraje o záchranu. „V Anglii se sestup nebere jako tragédie. Někteří hráči odejdou, jiní přijdou a jede se dál. U nás se to bere víc vážně. Určitě je ale třeba hrát na hranici fyzických sil, padat do střel, prostě jít nadoraz. V tomto smyslu bych chtěl ke klukům v kabině mluvit.“ S Jiřím Jarošíkem se na hřišti v Premier League nepotkali, ale vztahy mají mezi sebou velmi dobré. Ale v životě a na hřišti vidí Radek Černý rozdíl. „Mimo hřiště jsem v zásadě úplně se všemi v pohodě. Ale na hřišti jsem v pohodě s nikým nebyl. Tam šlo všechno stranou,“ uzavírá Radek Černý.

Jiří Jarošík už roli patrona zažil během podzimní části projektu. I tak ale svůj úkol vidí mírně rozdílnou optikou než v září. „Oproti podzimu, kdy jsem byl patronem Sokolče proti Polepům a prohráli jsme, mám trenérskou licenci, takže jsem zase o něco zkušenější. Sám jsem zažil v kariéře, jak se hraje o záchranu. Klukům v šatně řeknu, aby podali maximální výkon, aby se vydali ze svých sil. Důležité je, aby měli chuť a elán, ale na druhou stranu je to nesmí setnout.“ V souvislosti s Radkem Černým nemohl Jiří Jarošík vynechat vzpomínku na derby Sparta – Slavia. „V Anglii jsme se až tolik nepotkávali, ale Radkovi jsem v derby nějaký ten gól dal. Radek je fajn kluk a máme velmi dobré vztahy.“

Utkání Rožmitál – Březnice začíná v neděli 21. května ve 14 hodin, předzápasová show startuje o půl hodiny dříve.

zdroj: fotbal.cz

 558 total views,  1 views today