Konec legendy: Totti se rozloučí s AS Řím

Dlouholetá opora, kapitán, legenda nebo ikona. Všechny tyto přízviska na Francesca Tottiho sedí bezezbytku. Vše ale jednou končí a nejinak je tomu v případě čtyřicetiletého ofenzivního hráče římského AS, v jehož dresu strávil celou pětadvacetiletou kariéru. Po nedělním ligovém duelu s FC Janov oznámí Totti konec v kádru vlků.

Velezkušený hráč se nyní chystá na další výzvu, ale zatím neprozradil, jakým směrem se budou jeho další kroky ubírat. Ve hře jsou dvě varianty. Tou první je definitivní konec kariéry a přesun do vedení AS Řím, tou druhou pak pokračování v kariéře v jiném klubu. AS mu totiž nenabídlo prodloužení kontraktu, který končí nyní.

“Od pondělí jsem připraven odejít, jsem připraven na novou výzvu. Nemohu v několika slovech vystihnout, co pro mě barvy AS Řím znamenaly, znamenají a vždycky znamenat budou,” prozradil na svém facebookovém profilu Totti a pokračoval: „Moje láska k fotbalu nezemřela. Je to obrovská vášeň a nemohu myslet na to, že už ji v sobě nebudu naplňovat.“

V dresu AS Řím si Totti odbyl debut v březnu 1993 v pouhých šestnácti letech. Od té doby nasbíral 783 soutěžních startů, ve kterých dal 307 branek. Letos ale nedostával od kouče Luciana Spalletiho tolik šancí, když se představil jen v 17 ligových zápasech, přičemž pouze jednou hrál od samého začátku.

efotbal.cz

 533 total views,  1 views today