ROZHOVOR: Michal Drábek, TJ Baník Rynholec

Ahoj, v první řadě gratuluji k vítězství ve II. třídě a postupu do Okresního přeboru. Stihli jste to už náležitě oslavit?
Díky. 😉 Postoupili jsme do Okresního přeboru přesně po 30-ti letech, tak jistě chápeš, že máme za sebou už několik oslav. :-))) Ale hlavní oslava probíhala na dokopné a tu už máme ve zdraví za sebou.

Předávání poháru pro vítěze 3. třídy bylo docela zvláštní. dokázali jste si to vůbec náležitě užít? Přeci jen?edávání poháru pro vítěze 3. třídy bylo docela zvláštní. Dokázali jste si to vůbec náležitě užít? Přeci jen, když se nedostavil Branov k utkání, tak to muselo být jiné, než kdybyste mu dali „bůra“ a pak si šli pro pohár.
Je hlavně škoda, že jsme nemohli odehrát poslední zápas před domácími fanoušky a potom si i s nimi užít a oslavit předávání poháru. Ale vzhledem k tomu, že máme výbornou partu a na zápas se nás sešlo 16, tak jsme si zahráli fotbálek 8 na 8, udělali si “žízeň” a potom se přesunuli na dokopnou a slavili. Samozřejmě by to bylo jiné po vyhraném zápase a Branov se možná ani nemusel bát “bůra” a přijet. I když při posledních zápasech si Slabce odvezli branek 7 a Chrášťany 6 … Tak byl možná ve vzduchu nějaký hezký výsledek :-)))

Vyšší soutěž znamená i silnější soupeře. Bude Baník nějak posilovat?
Troufnu si říct, že už teď máme kádr na to hrát rovnocenného soupeře týmům v Okresním přeboru a řada hráčů má zkušenosti i z vyšších soutěží. Aktuálně se bavíme s trenérem Petrem Rajglem o vhodném doplnění současného kádru a máme v hledáčku posily, které bychom chtěli přivézt do Baníku, mluvíme s nimi. Nechci ale říkat konkrétní jména před tím, než si finálně plácneme a bude hotový přestup.

S jakými ambicemi půjdete do nové sezóny?
Bude to pro nás první rok v Okresním přeboru a proto řada soupeřů pro nás bude nových a neznámých. Hlavním cílem je rozhodně pokračovat v dobrém fotbale, který jsme celou letošní sezonu předváděli a ideálně hrát klidný střed tabulky. Až samotné zápasy a začátek sezóny ukáže jestli třeba nebudeme řešit citaci jednoho známého trenéra: “Okresní přebor není meta, Okresní přebor to je dno!”.  ;-)))

Na venek to vypadá na velmi příjemný vzestup kopané v Rynholci. Za dva roky dva postupy. Kde se Baník může až zastavit tedy?
Tak kdybych měl křišťálovou kouli, tak bych Ti to možná vyvěštil, ale vážně. Po sestupu do “pralesa” jsme se si s vedením klubu řekli, že takhle už dál ne a do klubu přivedli trenéra Petra Rajgla. Postavili jsme nový tým, který jak je z výsledků posledních dvou let vidět udělal ohromný kus práce. Udělala se naprosto výborná parta kluků, kteří se na hřišti podpoří a maká jeden za druhého a to je ten hlavní důvod našeho úspěchu. Za to jim všem patří můj velký dík.

Už se ví, jak bude vypadat letní příprava a jsou již známi nějaké přáteláky?
Předpokládám, že přípravu začneme v polovině července, možná dřív. Uvidíme jak ji naplánuje trenér. Co se týče přáteláků, tak budeme spíše volit variantu Okresního poháru a přípravných zápasů na sezonu v této formě.

Pokud někdo chce cokoliv řešit s Rynholcem, tak se volá „Drabasovi“. Jaké povinnosti máš v klubu jako předseda?
Říkal jsi, že chceš přeci krátký rozhovor ;-))) Ne tak samozřejmě je jich několik, ale mezi ty hlavní je komunikace s ostatními kluby, OFS, FAČR a taky v neposlední řadě Obcí, která je naším hlavním sponzorem a prostě zastupování klubu jako statutární zástupce. To co mi hodně usnadnilo život od let minulých je současný elektronický systém FAČR na přestupy, zápisy utkání apod. Člověk už nemusí stát s přestupním lístkem ty šílené fronty na Strahově ;-)))

Je jasné, že se nemůžeš starat úplně o všechno. Kdo další se podílí na chodu klubu a jak?
Rozhodně mi nejvíc pomáhá Rudolf Sládek, který je hospodář a už to spolu takhle “táhneme” dlouhou řadu let 😉 Je pravda, že bez jeho pomoci bych to sám dělat rozhodně nemohl. Tým jako trenér vede Petr Rajgl a spolu řešíme stránku sportovní, přípravy a prostě všechno co patří k běhu Áčka. V neposlední řadě máme i mužstvo Staré gardy a to už 5 let úspěšně vede Josef Havlík ml.. Co je důležité je současný přístup kluků v týmu, kteří chtějí aktivně pomoci, i když je potřeba udělat pořadatelskou službu na přípravném zápase Sparty v zimě u nás na hřišti a nebo objednat trička na oslavu postupu.

V týmu máte i několik v celku mladých hráčů. Myslíš, že by ještě dokázali „nalajnovat“ hřiště?
No tak asi určitě dokázali, otázka je jak rovné by ty čáry byly. ;-)))

Je v dnešní době na vesnici těžké upoutat pozornost právě těch mladých kluků a přitáhnout je k fotbalu?
U nás je velká výhoda, že všichni spolu začínali v žácích, prošli si dorostem a prostě se znají od mala a fotbal mají pořád rádi. Samozřejmě je v dnešní době hrozně těžké přitáhnout kohokoli k fotbalu, když je okolo tolik možností na různé sporty. Pevně věřím, že se nám však v budoucnu podaří obnovit i žákovské mužstvo a vychovávat si další dobré hráče Baníku. 2,558 total views,  1 views today