Losovací aktiv OFS Rakovník 2017/2018

Okresní fotbalové soutěže jsou rozlosovány

V pondělí 7. srpna proběhl v Pensionu Šéba losovací aktiv OFS Rakovník, na kterém byly rozlosovány všechny okresní soutěže.

Po zahájení, které provedl předseda STK Robert Hamouz, dostal slovo předseda disciplinární komise Ivo Duchoň, který přiblížil přítomným nový způsob práce této komise. „Již není potřeba, aby vyloučení hráči nebo zástupci klubů jezdili na zasedání komise. Pokud je vyloučení po dvou žlutých nebo rovnou jasná červená, tak je to zbytečná ztráta času. Jakmile ovšem dojde k nějakým nesrovnalostem nebo pochybení, tak není problém, aby si komise dotyčné aktéry pozvala na své zasedání. Může to být i opačně, když se potrestanému hráči či klubu nelíbí výše trestu, tak může zažádat o účast na zasedání, kterou určitě neodmítneme a vše vysvětlíme,“ řekl na aktivu Ivo Duchoň, který následně pokračoval ve slavnostním duchu. „Před jarní částí disciplinární komise vyhlásila soutěž Fair-play a hned máme dva vítěze. Jedním je tým Sokola Mšec, a byť hraje krajskou I. B třídu, tak patří do našeho okresu. Hráči Sokola Mšec v utkání s Velkou Dobrou vraceli soupeři míč tak nešťastně, že skončil v brance. Trenér Miloslav Mrázek ihned vydal pokyn, aby hráči neatakovali útočníka Velké Dobré, který dovedl míč až do branky a teprve potom se pokračovalo v dalším klání,“ vysvětlil Ivo Duchoň, za co byla cena, kterou převzal brankář Pavel Šulek, udělena. Druhým oceněným byl bývalý masér SK Rakovník Josef Škultéty, který odjel jako divák se Spartou Lužná do Janova k mistrovskému utkání. „Během zápasu došlo ke kolapsu jednoho z diváků, který ihned od přítomných dostal první pomoc, aby následně přiběhl Josef Škultéty, který pomohl s první pomocí a zároveň se o diváka staral až do příjezdu sanity,“ doplnil Ivo Duchoň, proč byla udělena druhá cena.

Následně si vzal slovo předseda OFS Jaroslav Kraus, který provedl losování. Tento proces byl hladký a během pár minut bylo vše oddíly a kluby schváleno bez připomínek. Zde přinášíme soutěže s losovacími čísly a případnou změnou hracího dne a výkopu než je oficiální. Všechny soutěže dospělých začínají o víkendu 26. – 27. srpna.

II. třída – hrací den sobota úřední výkop. 1. Lišany (ne úv). 2. Hředle. 3. Jesenice. 4. Zavidov B (ne 10.00). 5. Kroučová. 6. Rynholec (ne úv). 7. Olympie Rakovník (so 10.00). 8. Lány. 9. Slabce. 10. Městečko. 11. Olešná. 12. Kolešovice. 13. Senomaty. 14. Kněževes.

III. třída – hrací den neděle úřední výkop. 1. Oráčov (ne 13.30). 2. Chrášťany. 3. Roztoky (so úv). 4. Šanov (ne 13.30). 5. Řevničov. 6. Branov (ne 13.30). 7. Pustověty (so 13.30). 8. Sýkořice. 9. Čistá (ne 15.00). 10. Lubná. 11. Pavlíkov (so 13.30). 12. Janov (so úv)

IV. třída – hrací den neděle 10.00 hodin. 1. Ruda (ne 13.30). 2. Srbeč (ne úv). 3. Kounov (so 10.00). 4. Mš. Žehrovice. 5. Kolešovice B (ne 13.30). 6. Senomaty B (ne 13.30). 7. P. Újezd (ne úv). 8. volný los. 9. Jesenice B. 10. Roztoky B (ne 13.30). 11. Petrohrad (ne 13.30). 12. Kněževes B (ne 13.30).

Zároveň byly rozlosovány i mládežnické soutěže. Kategorie dorostu na okrese není. V kategorii starších žáků budou hrát čtyři mužstva – Čistá, Lužná, Kolešovice a Olešná. V kategorii mladších žáků je deset týmů. Lány, Hředle, Roztoky, Zavidov, N. Strašecí. SKR, Slabce, Lužná, Mšec a Kněževes. Největší zastoupení má kategorie starších přípravek, kde se střetne patnáct týmů. Lišany, FKR, Jesenice, Šanov, Řevničov, Tn. Rakovník „A“ a „B“. SKP „O“, „M“, a „S“. N. Strašecí, Roztoky, Kolešovice, Senomaty a Chrášťany.

Před lednovými volbami bylo slíbeno Josefem Váňou zajištění pitného režimu pro rakovnické kluby, což se stalo. Oddíly, které přihlásily alespoň jednu mládežnickou kategorii, tak dostanou určitý počet balíků vody na podzimní část.

Posledním bodem programu byla diskuze. První otázka od Ladislava Ráce (Sparta Lužná) se týkala činnosti STK, která byla k 30. červnu jejím předsedou Robertem Hamouzem rozpuštěna, na což sám předseda řekl, že zůstává ve funkci a do týdne představí nové složení. Druhý dotaz směřoval na sídlo OFS, který sedí v prostorech ČUS a mezi těmito subjekty došlo k rozvázání smlouvy. Zde Libor Zeman řekl, že během pár dnů bude známo stanovisko, jak se tento problém vyřešil. Stejně tak odpověděl na dotaz Jiřího Fischera (Srbeč) ohledně změn ohledně finanční spolupráce s ČUS. S posledním dotazem přišel Milan Amler (Janov), který chtěl vědět, zda je nějaký systém, či klíč na obsazování rozhodčích. Slovo si vzal vedoucí obsazovacího úseku Milan Vyhnanovský, který seznámil přítomné s problémem s počty rozhodčích a že není v jeho silách obsazovat všechna utkání trojicí rozhodčích a že se prostě bude stávat, že se týmy častěji střetnou se stejnými rozhodčími. V návaznosti na tento problém byl oddílům dán návrh, že ten oddíl, který zajistí nového rozhodčí, jenž během půl sezóny (jaro i podzim) odřídí alespoň deset mistrovských zápasů, tak oddíl dostane slevu 50% na startovné do soutěží pro nadcházející ročník. Tímto byl losovací aktiv ukončen. Někteří delegáti odešli. Někteří ještě zůstali a podebatovali. David Svoboda

 

Zdroj: Raport; David Svoboda

 1,105 total views,  1 views today