Konec SR 2018/2019

Skončil soutěžní ročník 2018/2019. Přinášíme shrnující informace především z okresních soutěží, ale i z vyšších.

OKRESNÍ PŘEBOR

Překvapení letošního ročníku – Baník Lubná. Vítěz III. třídy z minulého ročníku udržel podzimní prvenství a o jeden bod před FK Hředle udržel postupovou pozici a v nadcházejícím ročníku se zúčastní středočeské I. B třídy skupiny A. Z OP sestoupily poslední ČL Kolešovice. Nejlepším střelcem byl František Machovský (FK Hředle) s 31 brankami následovaný Radkem Poláškem (FC PO Olešná) s 30 brankami a dvojicí Adam Trejbal (Baník Lubná) a Jan Vrábík (FK Kněževes) shodně s 27 brankami.

III. třída

Po dlouhých letech postupují z prvního místa poměrně suverénně do OP borci ze Sparty Řevničov, kteří v soutěži zvítězili s devítibodovým náskokem před Sokolem Janov. Z III. třídy sestupuje rezerva FC Jesenice a soutěž nepřihlásil Sokol Branov, tudíž byl postup nabídnut dalším klubům ze IV. Třídy, kde pravděpodobně postup přijme Sokol Petrohrad. Nejlepším střelcem byl Jakub Husák (Sparta Řevničov) s 22 brankami následovaný Vojtěchem Kaprem (Sparta Řevničov) s 19 brankami a Jakubem Číhařem (TJ Roztoky) s 18 brankami.

IV. třída

Suverénem této soutěže s 12 bodovým náskokem se staly dle očekávání FK Chmel Mutějovice. Nejlepším střelcem byl Petr Míček (Sokol Petrohrad) s 21 brankami následovaný dvojicí Petr Sajner (FK Chmel Mutějovice) a Jiří Jelínek (FK Kounov) s 20 brankami.

OKRESNÍ POHÁR

Vítězem okresního poháru mužů se na Městském stadionu v Rakovníku stali borci z Baníku Lubná, kteří přehráli Spartu Lužnou poměrem 3:1 a mají tedy za uplynulý ročník okresní „double“. Utkání mělo skvělou kulisu, když jej sledovalo téměř 400 diváků.

SOUTĚŽ SLUŠNOSTI

I v tomto soutěžním ročníku se soutěžilo v soutěži slušnosti. Klubům přibývaly body za udělené osobní tresty s tím, že kluby s nejmenším počtem bodů obdrží poukazy na sportovní vybavení u společnosti TOP4SPORT na 5000,-, 3000,- a 2000,- Kč.

V OP se umístilo na 1. místě SK Ohnivec Městečko následovaný FC 05 Zavidov a FC Jesenice. III. třídu v tomto ohledu ovládl Sokol Janov následovaný TJ Čistou a rezervou FC Jesenice. Ve IV. Třídě zvítězila rezerva FK Kněževes následovaná FK Chmel Mutějovice a SK Senomaty.

OP ml. Žáků

V soutěži mladších žáků zvítězila v jarní nadstavbě rezerva rakovnického SK následována FK Hředle a TJ Roztoky. Systém soutěže s jarní nadstavbou se dle ohlasů osvědčil a pravděpodobně na něj bude navázáno v dalších ročnících.

OP st. přípravek

V neveřejné tabulce jarní nadstavby starších přípravek byly nejlepší týmy SKP Rakovník S a O následované SK Senomaty.

VYŠŠÍ SOUTĚŽE

V divizi A se SK Rakovník umístil na skvělém 3. místě, což klubu přineslo, díky dalším okolnostem, nabídku postupu do České fotbalové ligy, kterou přijali, a tak se po 20 letech do královského města Rakovník vrací nádech 3. ligy. Ta navíc letos prochází reorganizací – ruší se Juniorská liga a do ČFL/MSFL a divizí budou doplněny rezervy prvoligových klubů, a tak se SK Rakovník potká např. s SK Slavia Praha, AC Sparta Praha nebo FC Viktoria Plzeň. Za OFS Rakovník patří tomuto klubu velká gratulace.

V divizi B se po výkonnostních výkyvech nakonec udržel Tatran Rakovník, který udržel těsný jednobodový náskok před Mostem a také díky dalším okolnostem mohl v divizi zůstat.

Krajský přebor udrželo Nové Strašecí. Dařilo se mužstvům v I. B třídě sk. A. FC 05 Zavidov se stal mistrem následovaný rezervou SK Rakovník, která se opět díky dalším okolnostem stala postupujícím do I. A třídy sk. A. Dále nesestupovou pozici udržela rezerva Tatranu Rakovník. Nováček I. B třídy SK Lišany ji bohužel neudržel a umístil se na poslední pozici.

OFS Rakovník děkuje všem za spolupráci, gratuluje k úspěchům a přeje hodně štěstí do příštího soutěžního ročníku.

 534 total views,  1 views today