Úvodní strana Aktuality Zápas okresního přeboru byl pod dohledem videokamery

Zápas okresního přeboru byl pod dohledem videokamery

S prvním kolem rakovnických okresních soutěží přišla i novinka v podobě natáčení vybraných utkání okresního přeboru. „Děláme všechno pro maximální transparentnost našich soutěží“, komentuje to předseda výkonného výboru OFS Rakovník PhDr. Libor Zeman a dodává: „dalším významným důvodem je i prevence. Někdy je chování hráčů nebo třeba diváků poněkud za hranou a myslím, že přítomnost kamery může zvýšit kulturu fotbalového prostředí“. V neposlední řadě pak mohou videoklipy poskytnout cenný materiál pro práci odborných komisí.

Premiéru měl v tomto směru zápas Lužná – Hředle, řízený Adamem Benešem. Za kamerou stál člen výkonného výboru a předseda komise rozhodčích Josef Váňa. „Naše komise bude v tuto chvíli k natáčení vybírat vždy jedno exponované utkání v každém kole. Hosté jsou v čele tabulky, domácí na jejím opačném konci, proto jsme v prvním jarním kole ukázali právě na tento mač“, vysvětluje Váňa.

Pádný důvod pro natáčení zápasů dalo také jedno z podzimních utkání I.B třídy. V Rožmitále pod Třemšínem rozhodčí chybně vyloučil jednoho z hráčů, což právě na základě videozáznamu potvrdila komise rozhodčích a „provinilec“ následně odešel od disciplinární komise bez trestu. Klip najdete zde.

26.03.2022