Úvodní strana Aktuality Talentovaní rakovničtí sudí ve VPR

Talentovaní rakovničtí sudí ve VPR

Talentovaní rozhodčí OFS Rakovník na sobě i nadále pracují. Tentokrát se společně z kolegy z dalších středočeských okresů zúčastnili workshopů Vzdělávacího programu pro rozhodčí (VPR), na němž se společně s předsdedou KR SKFS Patrem Blažejem podílí také předseda KR OFs Rakovník Josef Váňa.

„Letos jsme se ovšem rozhodli trochu rozdělit práci a více zapojit členy Elite Ref Academy nebo zkušené krajské rozhodčí, aby se i oni zapojili do předávání zkušeností mladým“, vysvětlil záměr Petr Blažej. „Podpoříme tak vazby  mezi zkušenými matadory a začínajícími mladíky a to by mělo jednak snížit jejich úmrtnost, která nás trochu trápí, a také nastartovat jejich spolupráci, což by se mohlo projevit i zlepšením týmových výkonů přímo na hřišti“, doplnil Josef Váňa.

Nejde přitom tak o žádné malé akce. Patnáct frekventantů v Unhošti doplnila osmička v Krnsku a další přibudou ještě tento pátek v kutnohorském Malíně pod vedením Miloslava Pospíšila a Davida Zoufalého. „Dostaneme se tak někam přes čtyřicítku účastníků a to už sama komise obsáhnout nedokáže. V Unhošti pomůže Jiři Gerhardt s Tomášem Švagrem nebo Jakub Pejša, v Krnsku se zapojili Petr Tvaroh a Tomáš Nejedlo. Tento tým ještě rozšíříme a budeme pro ně připravovat materiály tak, aby byl program ve všech třech enklávách pokud možno totožný“, vysvětlil záměr sekretář KR SKFS Václav Mitáš.

27.04.2022

Galerie článku