Úvodní strana Aktuality Do nového soutěžního ročníku bez IV. třidy

Do nového soutěžního ročníku bez IV. třidy

V pátek 29.7. od 18:00 se v penzionu ,,Šéba" uskutečnil losovací aktiv před soutěžním ročníkem 2022/2023.

Krátce po 18. hodině byl zahájen losovací aktiv předsedou VV OFS Rakovník Liborem Zemanem. Celým losovacím aktivem provázel předseda sportovně-technické komise Milan Vyhnanovský, který oddíly seznámil s rozlosováním soutěží a s novinkami, které budou platit v novém soutěžním ročníku. První novinkou, která se dotkne všech kategorií, je zrušení kopů z pokutové značky v případě nerozhodného výsledku utkání. Od nového ročníku v soutěžích dospělých došlo i ke změně při střídání hráčů, stále je možné vystřídat 5 hráčů, nově v libovolném počtu přerušení doby hry. 

Týmy okresního přeboru obdržely od okresního fotbalového svazu stativy pro natáčení utkáních, které je pro všechny účastníky okresního přeboru povinné. Kluby budou utkání natáčet pomocí aplikace ,,Sportvideo", záznam celého utkání následně zašlou na sekretariát OFS Rakovník.

Pro některé fanoušky, funkcionáře a hráče okresního fotbalu je překvapující zrušení IV. třídy. K tomuto rozhodnutí došlo již s velkým předstihem, jelikož systémy soutěžích s ohledem na počet přihlášených družstev musejí být stanoveny minimálně jeden rok předem. Protože do dospělých soutěžích na OFS Rakovník zaslalo přihlášku jen 31 týmů, tak dle zvoleného systému kluby musí být IV. třída zrušena. Z tohoto důvodu se bude hrát III. třída ve dvou skupinách po 9 a 8 účastnících. Systém soutěže bude následující: V rámci jedné skupiny se odehraje v klasickém herním systému každý s každým, doma-venku. Po odehrání této základní části bude následovat nadstavba, pro kterou se každá ze skupin ,,západ" a ,,východ" rozdělí na dvě poloviny dle umístění. V každé z těchto polovin se mužstva utkají opět každý s každým, ale pouze jednou s tím, že body ze základní části se do nadstavby přenáší. Odehráním nadstaveb bude určeno konečné pořadí ve skupinách ,,západ" a ,,východ". Konečné pořadí III. třídy bude určeno tzv. kvalifikačním utkáním, do kterého budou mužstva nalosována křížem proti sobě dle jejich konečného umístění ve skupinách ,,západ" a ,,východ". Toto kvalifikační utkání bude sehráno systémem doma-venku. S tím, že stejně jako v současných evropských pohárech, neplatí pravidlo o brankách vstřelených na hřišti soupeře.

Na závěr losovacího aktivu si vzal slovo trenér GTM Rakovník Petr Vecka, který promluvil ke klubům, který mají mládežnické týmy v soutěžích pod hlavičkou OFS Rakovník.

01.08.2022