Úvodní strana Aktuality První kolo okresního přeboru odehráno!

První kolo okresního přeboru odehráno!

Na úvod soutěže se sehrálo několik zajímavých zápasů, ve kterých nechyběly pěkné branky a emoce.

V dopoledních hodinách přivítal nováček soutěže ze Mšeckých Žehrovic rezervu Zavidova. Domácí tým po poločasové přestávce rychle inkasoval dvakrát z kopačky zavidovského Ondry Neveďala a musel dohánět dvoubrankové manko. Nováček soutěže ale nesložil zbraně a povedlo se mu po brankách Kočího s Elsnicem urvat do tabulky cenný bod. Vítěz III. třídy z minulého soutěžního ročníku Pavlíkov přivítal na svém hřišti Olešnou. V utkání dominovalo mládí. Domácí poslal před poločasem do vedení Ondřej Polcar. Za hosty se dokázal prosadit Šimon Procházka, který vyrovnal stav utkání na 1:1. Poslední patnáctiminutovka patřila domácím, za které se dokázali prosadit Jan Jiroušek a dvakrát František Kalaš. Velmi zajímavé a vyhrocené utkání se sehrálo v Kněževsi, která hostila Spartu Řevničov. V utkání padlo celkem 9 branek a z kapsičky rozhodčího se třikrát tahala červená karta. V posledních pěti minutách se dvakrát dokázal prosadit zkušený Rostislav Hertl, který domácím zajistil vítězství 5:4. V dalším utkání přivítala Lužná na svém trávníku Sokol Pustověty. Hosté se dostali do vedení po smolné vlastní brance domácího Roberta Grilla. Následně padaly branky jen do sítě pustovětského Beneše, kterého dokázali překonat Radek Pokorný a čtyřikrát rychlík Josef Vejvoda. FC Jesenice vyhrála ve svém prvním utkání 3:1 nad nováčkem soutěže Janovem. Domácí poslal do vedení David Jeníček, aby ihned srovnal z přímého volného kopu kapitán hostů Jan Melč. Čtyři minuty po trefě kapitána hostí skóroval tentokrát kapitán domácích Petr John. Ve druhém poločase přidal uklidňující branku Petr Kotek. V neděli se svého utkání dočkal i poslední nováček soutěže z Čisté, kam zavítaly Senomaty. Senomaty v utkání dominovaly a zvítězily 7:1. Hattrickem se blýskl Robert Hůla, po dvou brankách si připsali Jakub Vávra a Libor Žebrakovský. Za domácí se dokázal prosadit Dominik Denk. V posledním utkání přivítaly Lišany Ohnivec Městečko. Domácí poslal do vedení Martin Medřický, který dokázal krásnou střelou překonat Tomáše Lodera. Městečko v průběhu prvního poločasu mělo několik slibných příležitostí, ale až střelou zpoza vápna se dokázal prosadit Petr Šnídl. V nastavení první půle otočil vývoj utkání Jiří Urban. Domácí na vedoucí branku hostů dokázali zareagovat, když využili nepřímého volného kopu a Lukáš Hanzl propálil všechno, co mu stálo v cestě. V druhém poločase se dokázal prosadit jen hostující Marek Tvrz, a tak 3 body si z Lišan odvezlo Městečko.

Na všechny sestřihy se můžete podívat zde.