Úvodní strana Aktuality Zastavení disciplinárního řízení na základě videozáznamu

Zastavení disciplinárního řízení na základě videozáznamu

Od nového soutěžního ročníku mají povinnost kluby z okresního přeboru svá utkání natáčet. Pravidelné výstupy na základě záznamů vydává komise rozhodčích, která si na svém zasedání přehrává sporné momenty z utkáních okresního přeboru. Záznamy z utkáních neslouží jen pro komisi rozhodčích, ale i pro disciplinární komisi, která na základě záznamu rozhoduje o výši trestu. 

V předposledním kole se v okresním přeboru v několika utkáních začervenalo. Celkem padlo 7 červených karet. V utkání mezi Pavlíkovem a Pustověty viděli diváci celkem 3 červené karty. V 77. minutě utkání byl vyloučen Martin Hranai z hostujícího celku, dle zápisu za hrubé nesportovní chování. Komise rozhodčích na svém zasedání rozhodla, že se nejednalo o hrubé nesportovní chování a červená karta byla udělena nesprávně. Následně sekretariát předal záznam z utkání disciplinární komisi, která rozhodla, že přestupek, který je uveden v zápisu o utkání, se nestal. Martin Hranai bude moc teda nastoupit za Pustověty do poslední podzimního kola proti Čisté.

Červenalo se i v utkání mezi Jesenicí a Řevničovem, kdy byl v 71. minutě vyloučen řevničovský brankář Pavel Tomeš, který podrazil v pokutovém území v souboji o míč hráče domácích, který běžel sám na branku. Dle pravidel fotbalu se za tento přestupek spáchaný v pokutovém území červená karta neuděluje. Komise rozhodčích na svém zasedání rozhodla, že rozhodčí utkání se dopustil hrubé chyby, když hráče Pavla Tomeše nesprávně vyloučil. Následoval stejný postup jako v případě hráče z Pustovět. Disciplinární komise řízení s Pavlem Tomešem zastavila. V posledním domácím utkáním Řevničov vyzve Lišany i se svým brankářem v sestavě.

 

 

11.11.2022