Úvodní strana Aktuality Okresnímu přeboru po podzimu vládnou Mšecké Žehrovice

Okresnímu přeboru po podzimu vládnou Mšecké Žehrovice

foto: Alžběta Brabcová

Okresnímu přeboru vládne nováček ze Mšeckých Žehrovic. Poslední místo patří také nováčkovi soutěže Čisté.

Mšecké Žehrovice vedou tabulku o 6 bodů před druhou Spartou Lužná, kterou ve vzájemném utkání dokázaly porazit 4:1. Nováček ze Mšeckých Žehrovic na podzim neochutnal hořkost porážky. Ztratil jen čtyři body za dvě remízy 2:2 v zápasech s "B" mužstvem Zavidova a Sokolem Janov. Janov je dalším příjemným překvapením podzimní části soutěže. Na druhou Spartu Lužná ztrácí jen dva body. Do bitvy o vítězství v okresním přeboru se může teoreticky zapojit ještě Zavidov "B", který je o další dva body za Sokolem Janov.

Na opačném pólu tabulky se nachází TJ Čistá, která má na svém kontě jeden bod za remízu v utkání s Jesenicí. Souboj o záchranu bude pravděpodobně trvat, až do konce soutěžního ročníku. Společně s Čistou je ohroženo sestupem dalších 6 týmů - Řevničov, Lišany, Kněževes, Pustověty, Olešná a Pavlíkov. Třináctý tým soutěže Řevničov ztrácí na osmý Pavlíkov jen 6 bodů. 

Tabulku střelců vede Radek Konvalinka ze Sokol Janov se 17 přesnými zásahy. O dvě branky méně má na svém kontě střelec ze Senomat Libor Žebrakovský. Na pomyslné stupně vítězů se dostal i zástupce prvního celku Mšeckých Žehrovic Petr Jindra, který se dokázal prosadit 14krát. Na krále střelců okresní přeboru si určitě dělají zálusk i dva hráči ze Sparty Lužná Josef Vejvoda a obhájce vítězství Radek Pokorný.

Týmy okresního přeboru odehrají svá první jarní utkání poslední víkend v březnu. Jarní část sezóny by měla být zajímavá, až do samého závěru soutěžního ročníku. Jak vše dopadne, bychom se měli dozvědět o víkendu 17. 6. - 18.6. 2022, kdy je v plánu poslední kolo v okresním přeboru.

28.11.2022